پاسخگويي به بيش از 4 هزار تماس تلفني در سال 1397 توسط سامانه 190
مركز اطلاع رساني دارو ها و سموم معاونت غذا و دارو بيرجند در سال گذشته به بالغ بر چهار هزار و 647 تماس تلفني پاسخگويي كرده است.
به گزارش روابط عمومي معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكي بيرجند، در سال گذشته بالغ بر چهار هزار و 647 مورد تماس تلفني توسط سامانه190معاونت غذا و دارو بيرجند ثبت گرديده كه به همه آنها پاسخگويي شده است.

بر اساس اين گزارش بيشترين تماس هاي مردمي با سامانه190در زمينه هاي شناسايي داروها، عوارض جانبي دارو، تداخلات دارويي، نحوه مصرف داروها در دوران بارداري، مصرف داروها در دوران شير دهي و مقدار مصرف دارو است.

يادآور مي شود: متوسط سن تماس گيرنده گان با مركز 1490 بين 30 تا 40 سال است و بيشترين تماس گيرنده گان با سامانه 190 بيماران و يا وابستگان آنها هستند.

شايان ذكر است: سامانه تلفني 190 معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكي بيرجند همه روزه بجر ايام تعطيل از ساعت 8 صبح الي 22 شب آماده پاسخگويي به سوالات هم استاني هاي عزير درزمينه اطلاعات دارويي ، موارد مسموميت از جمله نحوه مصرف صحيح داروها، تداخل مصرف همزمان داروها با هم و با مواد غذايي، مصرف داروها در دوران بارداري و شيردهي، عوارض جانبي ناشي از مصرف داروها، سازگاري و نحوه اختلاط داروهاي تزريقي، مسموميت با داروها، سموم و مواد شيميايي، گياهان و گازهاي سمي، گزيدگي است.

انتهاي پيام /

منبع:
معاونت غذا و دارو
تعداد بازدید:
5
تاریخ:
1398/02/23
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal