گفتگوي تلوزيوني معاون غذا و دارو در خصوص داروهاي روان گردان/توهم زاها/ داروهاي دست ساز
معاون غذا و دارو بيرجند در گفتگوي زنده با برنامه تلوزيوني سيماي سلامت شبكه خراسان جنوبي گفت: داروخانه تنها مكان قانوني و مطمئن براي تهيه داروها هستند.
به گزارش روابط عمومي معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكي بيرجند، معاون غذا و دارو بيرجند در گفتگوي زنده با برنامه تلوزيوني سيماي سلامت شبكه خراسان جنوبي گفت: مصرف دارو توسط دانش آموزان يا دانشجويان كه به منظور بيدار باش در شب امتحان انجام مي شود مي تواند سلامت آنها را تحت تاثير قرار دهد.

دكتر كبري ناصري بر برنامه ريزي صحيح و مطالعه دروس در طول سال به جاي استفاده از دارو و بيدار باش در شب امتحان تاكيد كرد و افزود: دانش آموزان و دانشجويان مي توانند با برنامه ريزي صحيح و تنظيم برنامه خواب خود به افزايش ساعت مطالعه خود كمك كنند.

وي در بخش ديگري از صحبت هاي خود با اشاره به داروهاي توهم زا گفت: مصرف اين داروها يا مواد حاوي توهم زا ها به شدت احساس و ادراك و روان افراد را تحت تاثير قرار مي دهد.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكي بيرجند با تاكيد بر اينكه توهم زاها باعث ايجاد اختلالات مغزي مي شوند ادامه داد: مصرف كننده گان توهم زاها دچار حس بدبيني به ساير افراد و اعتماد به نفس بيش از حد مي شوند.

وي همچنين در ادامه با اشاره به داروهاي خياباني يا دست ساز گفت: استفاده كننده گان از اين داروها بايد بدانند كه هيچ گونه اطلاعي از محتويات اين گونه داروها جود ندارد و در صورت آسيب به سلامتي آنها كسي پاسخگو نخواهد بود.

انتهاي پيام /

منبع:
معاونت غذا و دارو
تعداد بازدید:
20
تاریخ:
1398/03/18
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal