كارگروه تخصصي پيشگيري و مبارزه با قاچاق كالاهاي سلامت محور
كارگروه پيشگيري و مبارزه با قاچاق كالاهاي سلامت محور در محل معاونت غذا ودارو بيرجند برگزار گرديد.
به گزارش روابط عمومي معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكي بيرجند، كارگروه پيشگيري و مبارزه با قاچاق كالاهاي سلامت محور با محوريت موضوع بررسي وضعيت بازرسي از عطاري ها و باشگاه هاي ورزشي با حضور دبير كميسيون هماهنگي و نظارت بر مبارزه با قاچاق كالا و ارز خراسان جنوبي و ساير اعضا در محل معاونت غذا ودارو بيرجند برگزار گرديد.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكي بيرجند در اين كارگروه با تاكيد بر تداوم اجراي برنامه گشت مشترك در راستاي مبارزه با پديده قاچاق كالاهاي سلامت محور گفت: برنامه ريزي گشت هاي مشترك به صورت فصلي و 2 نوبت در هفته انجام مي شود.

دكتر كبري ناصري اظهار داشت: مبارزه با قاچاق كالاهاي سلامت محور بويژه در زمينه دارو، مكمل و داروهاي انرژي زا به دليل حساسيت بالايي كه اين محصولات دارند از اهميت ويژه اي برخوردار است.

دبير كميسيون هماهنگي و نظارت بر مبارزه با قاچاق كالا و ارز خراسان جنوبي نيز در اين جلسه گفت: بايد از همه ظرفيت هاي قانوني در اختيار و در سطح گسترده براي مبارزه با كالاهاي قاچاق استفاده كنيم.

دبيري ادامه داد: در خصوص كالاهاي قاچاق سلامت محور بايد ضمن سرعت بخشي به فعاليت هاي پيشگيرانه با توجه به فراگيري حوزه تاثيرات منفي آن اقدام جمعي انجام شود.

گفتني است؛ در ادامه اين جلسه اعضاي كارگروه به بحث و تبادل نظر در خصوص راهكارهاي مبارزه با عرضه مكمل ها و داروهاي انرژي زا در فضاهاي مجازي و حقيقي و همچنين معضلات و مشكلات مرتبط با عطاري ها پرداختند.

انتهاي پيام/

منبع:
معاونت غذا و دارو
تعداد بازدید:
29
تاریخ:
1398/05/19
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal