مراسم تكريم و معارفه معاون غذا و دارو دانشگاه
مراسم تكريم و معارفه معاون غذا و دارو دانشگاه، روز چهارشنبه 98/09/06 در محل سالن اجتماعات اين معاونت برگزار شد و طي اين مراسم از زحمات دكتر كبري ناصري معاون سابق غذا و دارو تجليل و دكتر غلامرضا آهني به عنوان سرپرست جديد اين معاونت معرفي شد.
به گزارش روابط عمومي معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكي بيرجند، رئيس دانشگاه علوم پزشكي بيرجند در اين مراسم با اشاره به گستره فعاليت حوزه غذا و دارو و اهميت اين معاونت در سطح دانشگاه گفت: حوزه غذا ودارو به عنوان يك سازمان مستقل زير نظر مستقيم مقام عالي وزارت بهداشت فعاليت مي كند و اين مساله نشان دهنده اهميت و جايگاه آن در سطح كلان كشور است

دكتر محمد دهقاني با اشاره به شرايط سختي كه كشور در آن به سر مي برد و اثراتي كه اين موضوع بر وزارت بهداشت و دانشگاه هاي علوم پزشكي نيز گذاشته است افزود: عليرغم تهديدها و تحريم هايي كه بر عليه كشور وجود دارد، خوشبختانه با داريت مسئولين نظام سلامت، با كمترين مشكل در جهت تأمين و توزيع مايحتاج دارويي  مردم در سطح كشور مواجه بوديم.

وي با اظهار اينكه تقويت شركتهاي داروسازي داخلي مورد تاكيد مقام عالي وزارت بهداشت است خاطرنشان كرد: اميدواريم معاون جديد غذا و دارو دانشگاه همانند قبل با قدرت بيشتر و تعامل بهتر با داروسازان، انجمن داروسازي ،شركتهاي تأمين و توزيع دارو بتواند ساز و كاري را فراهم كند كه با كمترين مشكلات در حوزه تأمين و توزيع اقلام دارويي مورد نياز بيماران و بيمارستانهاي سطح استان روبرو باشيم و خدمات جامع و كاملي را به مردم ارائه كنيم تا مردم نگران تأمين داروي مورد نياز خود نباشند.

رئيس دانشگاه در ادامه اشاره اي به دانشكده نوپاي داروسازي در دانشگاه داشت و گفت: از مهر امسال جذب دانشجو در اين دانشكده  به صورت پذيرش دانشجويان داروسازي خارج از كشور متقاضي به داخل بوده است و پيگير آن هستيم تا بتوانيم جذب دانشجو را از طريق كنكور سراسري نيز داشته باشيم

دكتر دهقاني با اعلام اينكه دانشگاه علوم پزشكي بيرجند به همراه علوم پزشكي اصفهان و ايران سه دانشگاهي هستند كه مجوز جذب دانشجوي خارجي كارشناس دارويي را از شوراي گسترش وزارت بهداشت اخذ كرده است افزود: دانشكده داروسازي حلقه اتصال صنعت و دانشگاه است و اميدواريم بتوانيم دستاوردهاي ارزشمندي در اين دانشكده كسب كنيم و به اهداف تعيين و ترسيم شده هرچه سريعتر برسيم.

وي با اشاره به اقدامات ارزشمندي كه در حوزه غذا نيز صورت گرفته است افزود: موظف هستيم محصولات غذايي كه قرار است مورد استفاده مردم قرار گيرد، با بهترين كيفيت و نظارت در بازارعرضه شود.

رئيس دانشگاه با اشاره به كارخانه ها و شركتهايي كه در حوزه توليد محصولات غذايي فعاليت مي كنند و نياز استان به افزايش سرمايه گذاري در اين زمينه گفت: در عين حال نبايد ازحوزه نظارتي غذا غافل شويم و مردم مي بايست از سلامتي محصولاتي كه توليد و عرضه مي شود مطمئن باشند.

دكتر دهقاني در اين مراسم با قدرداني از زحمات دكتر كبري ناصري در زمان تصدي مسئوليت معاونت غذا و دارو دانشگاه، براي دكتر غلامرضا آهني در سمت جديد آرزوي موفقيت كرد.

معاون سابق غذا و دارو دانشگاه نيز در اين مراسم با ارائه گزارشي مختصر از اقداماتي كه در اين حوزه طي 5 سال تصدي مسئوليت وي با همكاري و همراهي پرسنل اين معاونت صورت گرفته گفت: اهميت حوزه غذا، دارو و تجهيزات پزشكي برهيچ كس پوشيده نيست و بسيار خرسندم كه در اوج شكوفايي دانشگاه در مسير ارتقاء عرصه بهداشت و درمان استان نقش آفرين بودم.

دكتر كبري ناصري حوزه غذا و دارو را يك حوزه فرابخشي دانست و در ادامه با اظهار اينكه دستاورهاي دانشگاه در حوزه غذا و دارو جزء با حمايت مسئولين، همكاري پرسنل و تعامل سازمان هاي فرابخشي ميسر نبود از همه آنان قدرداني كرد.

در پايان اين مراسم از زحمات 5 ساله دكتر كبري ناصري معاون سابق غذا و دارو دانشگاه تقدير و دكتر غلامرضا آهني به عنوان سرپرست جديد اين معاونت معرفي شد.

پايان پيام/
 
 
منبع:
معاونت غذا و دارو
تعداد بازدید:
92
تاریخ:
1398/09/09
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal