دكتر آهني: از تاسيس واحدهاي توليدي در استان حمايت مي كنيم
سرپرست معاونت غذا و دارو دانشگاه گفت: از تاسيس واحدهاي توليدي غذايي ، دارويي، آرايشي و بهداشتي در استان حمايت مي كنيم.
به گزارش روابط عمومي معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكي بيرجند، دكتر غلامرضا آهني در مراسم تكريم و معارفه معاون غذا و دارو دانشگاه گفت: از تاسيس واحدهاي توليدي غذايي ، دارويي، آرايشي و بهداشتي در استان حمايت مي كنيم.

سرپرست معاونت غذا و دارو دانشگاه در اين مراسم با اظهار اميدواري از اينكه بتواند منشا ارائه خدمات ارزشمندي در حوزه غذا و دارو به  مردم استان باشد گفت: با توجه به اينكه رئيس دانشگاه در حوزه هاي مختلف دانشگاه، عهده دار مسئوليت بوده و بر اهميت جايگاه معاونت غذا و دارو اشراف دارد، اين مساله باعث تسهيل در كار ما خواهد شد.

دكتر غلامرضا آهني در ادامه به بيان اولويت هاي خود در هريك از حوزه هاي اين معاونت پرداخت و افزود: در حوزه دارو، تامين و توزيع عادلانه دارو از اولويت‌هاي اين معاونت است و اين موضوع مي بايست از طريق تعامل با شركت ها و كارخانجات تامين دارو بهتر از گذشته دنبال شود.

وي تجويز و مصرف منطقي دارو را از ديگر اولويت هاي معاونت عنوان كرد كه مستلزم همكاري مناسب بيماران و بيمارستان ها است و ادامه داد: بحث نسخه پيچي الكترونيكي در دانشگاه كليد خورده است و به زودي عملياتي خواهد شد و اين امر مي تواند در بهينه سازي منابع بسيار كمك كننده باشد.

سرپرست معاونت غذا و دارو دانشگاه كمك به بيماران نيازمند و صعب العلاج را يكي ديگر از اولويت هاي كاري خود عنوان كرد و افزود: در بحث توليد دارو نيز با توجه به آغاز فعاليت دانشكده داروسازي، چند نفري پيشقدم شدند، لذا در صورت سرمايه گذاري در بحث كارخانجات داروسازي يا توليد اوليه مواد دارويي، از اين كار حمايت خواهيم كرد.

دكتر آهني با بيان اينكه تضمين سلامت و ايمني غذايي نيز در دستور كار قرار داد گفت: نكته اي كه بسيار حائز اهميت مي باشد مطالبه گري مردم در حوزه غذاست، لذا بايد كاري كنيم كه مردم جامعه خود به دنبال غذاي سالم باشند.

وي تسهيل نمودن روند صدور پروانه هاي مرتبط با حوزه غذا و دارو را نيز را ديگر اولويت هاي خود دانست.

سرپرست معاونت غذا و دارو دانشگاه با تاكيد بر لزوم ارتقاء توان پاسخگويي آزمايشگاه مرجع غذا و دارو استان افزود: در حال حاضر تأمين متمركز تجهيزات مصرفي پزشكي در بيمارستانها، از سوي اين اين مراكز درماني و همكاري حوزه مالي دانشگاه در دست اقدام مي باشد.

دكتر آهني، نيروي انساني را سرمايه اصلي دانشگاه عنوان كرد و با تاكيد براينكه توانمندسازي همكاران اين معاونت نيز عملياتي خواهد شد گفت: جلوگيري از قاچاق كالاهاي سلامت محور براي معاونت غذا و دارو نيز اولويت خواهد داشت و همه اين موارد جزء با ايثار و ازخودگذشتگي پرسنل معاونت ميسر نخواهد شد.

پايان پيام/

 
 
منبع:
معاونت غذا و دارو
تعداد بازدید:
48
تاریخ:
1398/09/09
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal