كليه فروشگاه‌ها موظفند فرآورده هاي غذايي را فقط از شركتهاي پخش رسمي و مجاز تحويل بگيرند.
سخنگوي سازمان غذا و دارو: كليه فروشگاه‌ها موظفند فرآورده هاي غذايي را فقط از شركتهاي پخش رسمي و مجاز تحويل بگيرند
سخنگوي سازمان غذا و دارو گفت: كليه فروشگاه‌هاي مواد غذايي موظفند محصولات و فرآورده هاي غذايي را از شركت هاي پخش مجاز و رسمي تحويل بگيرند و در صورت تحويل اقلام از پخش كننده هاي غيرمجاز، در مقابل پيامدهاي آن مسوول خواهند بود.

 

به گزارش ايفدانا، دكتر كيانوش جهانپور افزود: در مورد مشاهده جسم خارجي از جمله قرص و كپسول در تعدادي از بسته هاي فرآورده هاي غذايي از جمله ويفر، كيك و ... در برخي مناطق جنوبي كشور بررسي هاي همكاران ما حاكيست موضوع به هيچ‌وجه به سطح توليد و پخش كلان مرتبط نبوده و موارد احتمالي بصورت مشكوكي در سطح عرضه مشاهده يا گزارش شده است كه به نظر ميرسد موضوعي فراتر از حوزه سلامت بوده و حتي مي تواند ابعاد انتظامي، سياسي و امنيتي داشته باشد.

 

وي ادامه داد: نحوه جا گذاري اجسام خارجي در مواردي كه گزارش شده است آنهم در تعدادي از محصولات منسوب به بيش از 12 شركت مختلف، مشخصا در نواحي خاصي از نوار ساحلي جنوب كشور، ارتباطي به خطوط توليد و كارخانجات صنايع غذايي نداشته و به احتمال قوي افرادي با انگيزه هاي خاص در سطح عرضه مداخلاتي داشته اند و اولين اقدام در اين زمينه رهگيري مسير پخش اين موارد هست كه ميتواند عامل يا عاملين را مشخص كند.

 

وي ادامه داد: در اين راستا موكدا به همه فروشگاه‌هاي مواد غذايي لزوم تامين اجناس از شركتهاي توزيع و پخش مجاز، رسمي و شناسنامه دار مواد غذايي توصيه مي شود و در صورت عدم رعايت، با فروشگاههاي عرضه كننده اي كه اقلام خود را از توزيع كننده هاي غير رسمي و غيرمجاز تهيه نمايند برخورد قانوني خواهد شد.

منبع:
معاونت غذا و دارو
تعداد بازدید:
38
تاریخ:
1398/09/27
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal