انجام بالغ بر 500 مورد بازرسی از مراکز عرضه کالاهای سلامت محور
دبیر کمیته مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور معاونت غذا و دارو گفت: در راستای پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور بالغ بر 500 مورد بازرسی از مراکز عرضه کالاهای سلامت محور انجام شده است.
به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، مهندس راضیه شاکری در جلسه کارگروه هماهنگی مبارزه با قاچاق کالاها و ارز شهرستان بیرجند گفت: طی شش ماهه اول امسال بالغ بر 500 مورد بازرسی به صورت میدانی و گشت مشترک از مراکز عرضه کالاهای سلامت محور انجام شده است.

وی خاطر نشان کرد: در این راستا 251 مورد بازرسی از دارو، مکمل (عطاری و باشگاهها)، 89 مورد بازرسی از مراکز عرضه کالاهای خوراکی و آشامیدنی ، 110 مورد بازرسی از مراکز عرضه کالاهای آرایشی و بهداشتی و 27 مورد بازرسی از مراکز عرضه تجهیزات پزشکی و ملزمات مصرفی انجام شده است.

خانم مهندس شاکری ادامه داد: طی این مدت و در بازرسی های انجام شده تعداد 1416 عدد کالاهای خوراکی و آشامیدنی، 548 عدد کالای آرایشی و بهداشتی کشف گردیده است.

وی تهیه و تدوین منظم برنامه بازرسی گشت های مشترک نظارت بر کالاهای سلامت محور، انجام گشتهای مشترک بطور مستمر در سه حوزه خوراکی و آشامیدنی ، آرایشی و بهداشتی ،دارو و مکمل و تجهیزات پزشکی،  برگزاری 3 جلسه داخلی کمیته مبارزه و پیشگیری با قاچاق کالاهای سلامت محور، تعیین تکلیف نمونه های مکشوفه در راستای  اجرای آیین نامه اجرایی ماده 27 قانون مبارزه با قاچاق کالاوارز را از دیگر اقدامات معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در راستای مبارزه کالاهای سلامت محور عنوان کرد.

خانم مهندس شاکری پاسخگویی به استعلامات 106 پرونده مراجع قضایی (پلیس آگاهی، تعزیرات حکومتی، اموال تملیکی...) و پیگیری پرونده های تشکیل شده، رصد و نظارت بر اجرای طرح رهگیری و ردیابی وکنترل اصالت محصولات سلامت محور در سطح استان و پیگیری سامانه های پیامکی جعلی، تهیه و ارسال آمارسه ماهه کشفیات وبازرسیها وسایر اقدامات به دبیرخانه کمیسیون را از دیگر اقدامات معاونت غذا و دارو در این زمینه عنوان کرد.

وی همچنین به ا قدامات فرهنگی و اطلاع رسانی اشاره کرد و گفت: توزیع پفلت برچسب کنترل اصالت و نحوه کنترل آن در مغازه ها و فروشگاه های سطح شهردر زمان بازرسیها، اطلاع رسانی و درج 10مورد مطلب درخصوص مبارزه با کالاهای سلامت محور قاچاق درروزنامه های محلی استان، همکاری با صدا و سیمای استان و ارسال4 مورد پیام جهت اطلاع رسانی از طریق زیر نویس تلویزیون، نصب بنر درمیادین سطح شهر بیرجند و تهیه مستند تلویزیونی در مورد قاچاق  کالاهای سلامت محور با همکاری دبیرخانه کمیسیون استان از جمله این اقدامات است.

پایان خبر/

 
منبع:
معاونت غذا و دارو
تعداد بازدید:
83
تاریخ:
1400/10/07
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal