دکتر زهرا کیانی

سمت: معاون غذا و دارو 

مدرک:  دکترای تخصصی فارماکولوژی 

تلفن داخلی:  05632395702

تلفن مستقیم: 05632421160

ایمیل :

رزومه پژوهشی اجرایی 

                 مسئول دفتر معاونت :    خانم فاطمه چهاردهی 

               تلفن داخلی  : 05632395702

               فاکس دفتر :  05632421160

 

درباره معاونت

 

آشنایی با معاونت غذا و دارو (تاریخچه):

با توجه به نقش روز افزون غذا در سلامت آحاد مردم و انتقال بیماریها از بیماریهای واگیردار به بیماریهای نوپدید و غیر واگیر و ارتباط تنگاتنگ بیماری ها با غذا و نقش دارو در سلامت جامعه ودر راستای ارتقاء سطح کیفی و کمی خدمات دارویی ، غذایی ، آرایشی ، بهداشتی و بسته بندی در استان و همچنین افزایش سطح مشارکت مردم و کمک به ارتقاء سطح فرهنگ و دانش مرتبط با امور غذا و دارو ،معاونت غذا و دارو در دانشگاه های علوم پزشکی بیرجند از سال ۱۳۸۴ به صورت مدیریتی مستقل ، شامل اداره نظارت بر مواد غذایی و بهداشتی ، آزمایشگاه مواد غذایی و بهداشتی و نیز اداره نظارت بر دارو مواد مخدر به فعالیت خود ادامه داد .

همچنین با توجه به نیاز روز افزون بر نظارت بر مواد غذایی و نیاز استان خراسان جنوبی و دانشگاه علوم پزشکی به آزمایشگاه مجهز با توانمندی بالا در خصوص کنترل بر فراورده های غذایی و بهداشتی و دارویی تکمیل و تجهیز آزمایشگاه کنترل مواد غذایی در اولین سفر هیئت محترم دولت در سال ۱۳۸۵ مصوب و عملیات اجرایی آن در زمینی به مساحت حدود ۶۰۰۰ متر مربع از ابتدا سال ۱۳۸۶ آغاز گردید و تا پایان سال ۱۳۹۰ آماده بهره بر داری گردید.

همزمان در خصوص نیروی انسانی مورد نیاز نیز دانشگاه با جذب کارشناسان متخصص مورد نیاز توانمندی خود را در حوزه نیروی انسانی نیز گسترش داد که موجب ارتقاء سطح ارائه خدمات گردید .

با توجه به مصوبه هیئت محترم امناء دانشگاه ، معاونت غذا و دارو رسماً یکی از معاونت های دانشگاه با سه مدیریت مصوب گردید .

 

رسالت:
معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در راستای استراتژیهای کلان و بعنوان یکی از بازوهای اجرایی دانشگاه عهده دار تأمین و ارتقاء سلامت و امنیت غذایی، دارویی و مواد آرایشی و بهداشتی بوده و با بهره گیری از فن آوری های نوین ، توان کارشناسان زبده و متعهد، دستگاههای مجهز آزمایشگاهی و همچنین استفاده از ابزارهای قانونی و احترام به ارزش ها و باورهای دینی و اعتقادی جامعه در راستای سلامت آحاد جامعه انجام وظیفه می نماید.

 

دورنما:
معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تلاش می نماید با فراهم آوردن جدید ترین منابع و اطلاع رسانی مناسب ، آموزش همگانی و نظارت مستمر و مؤثر بر چرخه تولید تا مصرف نیز پایبندی به ارزشهای اسلامی و بهره گیری از نظرات محققین حوزه و دانشگاه، حداکثر اطمینان لازم را در خصوص امنیت و سلامت مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی و دارویی برای کلیۀ افراد جامعه فراهم آورد .

معاونت غذا و دارو دانشگاه های علوم پزشکی بیرجند دارای زیر مجموعه های مدیریت نظارت برفراورده های دارویی ، مدیریت اداره دارو ، اداره غذا و آزمایشگاه کنترل مواد غذایی و با تعداد 50 نفر پرسنل توانمند که در راستای اهداف تعیین شده خدمات خویش را به مردم این استان ارائه می نمایند. و همچنین کمیته مبارزه با قاچاق کالا و ارز  است که به شرح فعالیت های هر بخش می پردازیم.